MARMARAY'A MUHALEFETİN TEPKİSİNİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

01 Kasım 2013 Cuma
Bir dünya projesi ve 153 yıllık asrın projesi olan Marmaray 29 Ekim'de görkemli bir törenle açıldı. Ancak uzun yıllar bu projenin uzamasına neden olanlar şimdi de çıkıp altında bizim de imzamız var de

  Bir dünya projesi ve 153 yıllık asrın projesi olan Marmaray 29 Ekim'de görkemli bir törenle açıldı. Ancak uzun yıllar bu projenin uzamasına neden olanlar şimdi de çıkıp altında bizim de imzamız var demesi hayrete düşürüyor.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla gerçekleşen açılıştan hemen sonra vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan Marmaray muhalefetinde dikkatini çekti. Hatta Marmaray ilk gününde vatandaşların yoğun ilgisinden ve aşırı izdihamdan dolayı kapılarının kapatılamaması bile sanki büyük bir sorun yaşanmış gibi lanse edildi. Ancak daha sonra hiç bir sorun olmadığı anlaşılınca muhalefet de projeyi sahiplenmeye kalktı. İşte muhalefetin Marmaray için söyledikleri.

OKTAY VURAL: "MHP'NİN MARMARAY'DA MÜHRÜ VARDIR"

  MHP İzmir Milletvekili Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaray açılışında projede emeği geçenlere, özellikle de MHP'ye teşekkür etmemesini eleştirerek, şöyle konuştu:

  "Kadir bilmez siyaset anlayışını tekrar etti. Muhalefeti karaladı, çamur attı, kendinden öncekileri yok saydı. Her nimetten kendine pay çıkardı. Kendinden önce yapılan her şeyi yok sayma alışkanlığı Marmaray açılışında da devam ettirdi. Yine unuttu bu projede emeği geçenleri. Alzheimer mı oldu bilmem. Marmaray'da bizim emeğimiz vardı, imzamız vardı. 'Hayaldi gerçek oldu' diyor. Senin rüyanda gördüklerinin biz adımlarını attık. Fizibilitesi bulunmuş, inşaat izinleri çıkarılmış projeyi rafa mı kaldıracaktın ? MHP'nin Marmaray'da mührü vardır. Allah sana göz kulak vermiş bi bak bakalım. Ne olur bir teşekkür etsen. Sizden önce Türkiye Cumhuriyeti yok muydu? Yapılanları nasıl görmezsiniz, ret ve inkarcılar."

CHP: "MARMARAY FİNANSMANININ ALTINDA DEMİREL VE ECEVİT'İN İMZASI VAR"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Söz konusu Bakanlar Kurulu kararının altında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ve Başbakan olarak da Bülent Ecevit'in imzasının olduğunu belirten Öztrak, "Projeler hazırlanmış, kredisi alınmış AKP Hükümeti de kredisi alınmış bu projeyi bitirmiş. Ama bakıyoruz Başbakan projeyi kendisiyle başlatıyor, kendisi ile bitiriyor. Sayın Cumhurbaşkanı da açılışta bu projeyi Hükümetin hediyesi olarak takdim ediyorö dedi.

"MARMARAY'DA BİR VATANDAŞIN BURNUNUN KANAMASI HALİNDE BAŞBAKAN VE AKP SORUMLU"

  Marmaray'da projenin parça parça açılmasının güvenlik sorunları yaratacağı iddialarını da hatırlatan Öztrak, siyasi şov için parçalara ayrılan projede bir vatandaşın bile burnun kanaması halinde Başbakan'ın ve AK Parti'nin sorumlu olacağını ifade etti.

ALLAH MUHAFAZA YA BİTMESEYDİ...

  Muhalefetin bu sözlerinin ardından akıllara şu geliyor. Eğer Marmaray Projesi hayata geçmemiş olsaydı ya da biraz daha gecikmeli olsaydı hemen kara politika yapmaya başlayacaklardı. Zaten kendi açıklamarında da bunu görebiliyorsunuz. Ancak Marmaray her ne olursa olsun hayata geçti ve vatandaş da bu durumdan oldukça memnun.

KAYNAK: HABER7.COM/ EMRAH YEŞİLDUMAN


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.