Şeb-i Arus Metrise Huzur Verdi!

17 Aralık 2014 Çarşamba
Esenler Belediyesi'nin Metris 2 No'lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile ortaklaşa düzenlediği "Şeb-i Arus" programında hükümlü ve tutuklular, hazırlamış oldukları program ile izleyicileri mest etti.

Haber Merkezi - Orhan 

Esenler Belediyesi ilklere imza atmaya devam ediyor. geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de Metris 2 No'lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile ortaklaşa Hz. Mevlâna'nın 741. Vuslat Yıldönümü’nde farklı bir Şeb-i Arus programı düzenledi. Programda hükümlü ve tutuklular, hazırladıkları müzik programları ve sema gösterisiyle izleyicileri mest etti.

Gerçekleşen Şeb-i Arus programına: Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, Metris Ceza ve İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Fuat Arı, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Metris 2 Nolu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu 1. Müdürü Erol Özbulut, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan ve Esenler Belediye Başkan Yardımcıları, hükümlü ve tutuklu yakınları katıldı.

Mahkûmların rehabilite olmaları açısından böyle programların gerekli

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Bu program bizim açımızdan ne kadar önemliyse burada bulunan hükümlü ve tutuklu kardeşlerimiz ile onların aileleri için de son derece önemli" dedi. Göksu, gerçekleşen bu etkinliklerin her sene gerçekleşmesini istediğini belirterek, mahkûmların rehabilite olmaları açısından böyle programların gerekli olduğunu kaydetti. Göksu ayrıca hükümlü ve tutuklulara birer eşofman takımı hediye edeceklerini söyledi.

"Ölüm değil düğün"

Hz. Mevlana'nın vuslatının 741. yıldönümü ile ilgili konuşan Göksu, "Bizim inancımız ölümü yok olmak olarak görmez, bizim incacımız ölümü ile yeni dünyaya başlamak olduğunu söyler. Bu başlangıç gününü Hz. Mevlana, düğün günü ilan etmiş. Biz de her yıl Aralık ayının 17'sinde Mevlana'yı rahmet ve minnetle anıyoruz" diye konuştu. Programda, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ile Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu da bir konuşma yaptı.

Grup okuduğu ilahiler ile dinleyicileri mest etti

Programda,  ilk olarak dualar ile başlayan hükümlü ve tutukluların oluşturduğu tasavvuf müziği korosu, dualar arsından grubun verdiği konserle devam etti. Grup okuduğu ilahiler ile dinleyicileri mest etti. Konser esnasında yakınlarının sesini duyan bazı tutuklu ve hükümlülerin aileleri gözyaşlarını tutamadı. Konser sonrası ney eşliğinde salonda sema gösterilerinde bulunan hükümlü ve tutuklular, davetlilerden büyük alkış aldı.

 

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.