Rumeli Dernekleri 15'nci Yıl Kutlaması!

22 Aralık 2014 Pazartesi
Rumelier Derneği 15'nci senesini kutladı. Şarkılar ile süren kutlamaya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'da katıldı.

 Haber Merkezi - Orhan Aydın

Esenler Rumeliler derneği 15'nci senesini kutladı. Kutlamaya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Taran'da katıldı. Bunun yanı sıra bir çok dernek başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Esenler sanatın en fazla yaşadığı ve sanatçının en fazla yetiştiği ilçe olsun istiyoruz.

Kutlamaya katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ben size artık bu salonların size yetmeyeceğini e sizi daha büyük salonlarda buluşturacağımı söylemiştim. diyerek konuşmasına başladı. Göksu, "Sizlere bu salonumuzu şereflendirdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Esenler kültürün en fazla tüketildiği, Esenler kültürün en fazla üretildiği, Esenler sanatın en fazla yaşadığı ve sanatçının en fazla yetiştiği ilçe olsun istiyoruz. Bunu açmış olduğumuz sanat merkezi'nde, yıllık 3 bin öğrenci mezun vererek uyguluyoruz" diyerek sözlerine son verdi. 

 

Konuşmadan sonra kutlama yöresel sanatçıların vermiş olduğu konser ile devam etti. Büyük bir şenliğe dönüşen 15'nci yıl kutlaması, şarkılar ve türküler eşliğinde son buldu. 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.