Programı Dualar ile Bitirdiler

19 Aralık 2014 Cuma
Esenler'de yerli malı haftası, 12 - 18 Aralık tarihleri arasında, farklı programlar ile kutlanmaya devam ediyor. Son olarak "Anne Çocuk Oyun Kampüsü" yerli malı haftası sebebiyle bir program düzenled

Haber Merkezi - Orhan Aydın

Esenler Belediye Sosyal işler müdürlüğüne başlı olan "Anne çocuk oyun kampüsü" sinema salonunda düzenlemiş olduğu "Yerli Malı Haftası" programı, kampüs sorumlusu Mehtap Kayaalp'in yapmış olduğu konuya ilişkin konuşma ile başladı. 

vatandaşlarımızı yeniliklere açmak adına düzenlenmiştir

Yerli malı haftasının bizler için önemine değinen Mehtap Kayaalp, "Toplumsal dayanışma amaçlı yapılan bu program, 2. Dünya savaşını ardından yaşamış olduğumuz kriz ve dış ülkeler ile ticaretin önünü kesmek adına yapılan bir dayanışma haline gelmiştir. Dayanışma içinde geçen bu program, insanları yerli mallara teşvik etmek ve bu önemli program içinde vatandaşlarımızı yeniliklere açmak adına düzenlenmiştir. Bu program öğrencilerimiz içinde çok önemlidir. Yerli malları kullanmaları ve onlara teşvik edilmeleri, yerli malı haftasına önem vermeleri onların geleceği içinde çok önemli rol oynamaktadır." dedi. 

Kampüs sorumlusu Mehtap Kayaalp'in yapmış olduğu konuşma sonrası, "Yerli Malı Haftası" münasebetiyle süslenen sinema salonunda öğrenciler ve kampüs öğretmenleri eşliğinde şiirler okunmuştur. Gerçekleşen bu program sonrası öğrenciler, "Anne çocuk oyun kampüsü" kadın kafe bölümünde velilerin çocuklara hazırlamış oldukları yemekleri yediler. Yemek yendikten sonra öğrencilerin yapmış olduğu dua sonrası program sona ermiştir. 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.