"YENİ TÜRKİYE'NİN TEMELİ GENÇLER OLACAK"

01 Nisan 2015 Çarşamba
Esenler'de AK Parti'li gençlere başkanlıktan çok ağabeylik görevini yapan, yol gösteren AK Parti Esenler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hacı Ahmet Kılıç röportajı..

 Öncelikle bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz Ahmet Bey, kendinizi bizim için tanıtırmısınız ve siyasete nasıl başladınız?

 
Rica ederim. Kısaca 87 Malatya doğumluyum. İşletme mezunuyum, halkla ilişkiler ve iletişim üzerine şu anda çalışıyorum. Siyasete başlamamda üniversite yıllarımda oldu. Birim başkanlığı ve okul başkanlığı görevlerini yaptım. 
 
İstanbul’a döndükten sonra 2011 yılında eski gençlik kolları başkanımız Erdal Başak ile birlikte göreve başladım. 4 yıl boyunca Oruçreis Mh. Başkanlığı, İlçe Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ve son olarak iki yıl boyunca Teşkilat Başkanı olarak görev yapıyordum. 11 Ocak 2015 tarihinde yapılan son kongremizle birlikte İlçe Gençlik Kolları Başkanı ünvanıyla hizmetime devam ediyorum. 
 
 
GENÇLERİN AYAKLARINDAKİ TORBALAR ÇÖZÜLDÜ..
 
Esenler’de Muhalefet Partilerinin toplam üye sayısı 4 bin – 5 bin civarı, AK Parti’nin ise sadece gençlik kolları üye sayısı kat be kat fazlası. Gençler neden AK Parti’yi tercih ediyorlar? 
 
Esenler’deki 102 bin gencimizin 21 bini AK Parti Gençlik Kolları Teşkilatımızın bir mensubu. Tabii AK Parti’yi tercih etmelerinde siyasi görüşlerin yakın olması birinci planda fakat AK Parti’nin gençlere verdiği önemde ortada. 
 
Kurucu Genel Başkanımız ve Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan, ‘Gençlerin ayaklarında torbaları çözdüm, artık koşmak gençlerin elinde’ demişti ve bizde bu doğrultuda koşuyoruz. Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu ve İlçe Başkanımız Gökhan Taran her zaman başımızda, fikirlerimize değer veriyorlar.. 
 
AK Parti’de diğer partilerdeki gibi bir düzen yok. Biz gençlere polis arabası taşlayalım, sokağa çadır kuralım, slogan atalım da milleti rahatsız edelim demiyoruz. Gel kardeş olalım, eğitimimizi güçlendirelim diyoruz. Beraber Esenler’in, İstanbul’un, Türkiye’nin geleceğini oluşturalım diyoruz. 
 
Seçimler için çalışmalar olacak mı?
 
Her fırsatta biz de büyüklerimiz de bahsediyorlar, Yeni Türkiye’nin inşası için çok önemli seçimler. Bizde tabii Esenler’deki 102 bin genç seçmen için çalışmalara başladık. Tüm STK ve vakıfları ziyaret ederek, ordaki genç kardeşlerimizi tanıyoruz ve AK Parti’yi, 2023 vizyonumuzu anlatmaya çalışıyoruz. 
 
İlerleyen günlerde gençlik şölenimiz, kutlu doğum programımız, fetih programlarımız olacak ve bu süreç içerisinde sürekli gençlerimizin yanında olacağız. 7 Nisan tarihiyle beraber milletvekili adaylarının belirlenmesiyle sahalarda boy göstereceğiz inşallah. 
 
Milletvekili adayları demişken Umut Özkan ve Rümeysa Semiz’in aday adaylıkları için ne söylemek istersiniz?
 
Bir kere her ne kadar ‘aday adayı’ sıfatını taşıyorlarsa da şimdilik, onlar bizim için ‘milletvekili adayı’dır. İnşallah Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun 7 Nisan’da açıklayacağı listede de olacaklardır. 
 
Eski İlçe Başkanımız Umut Özkan da bizler gibi gençlik kollarında gelme bir başkanımız. Gençlerin her zaman yanında olan, nasıl bir birliktelik kuracağını çok iyi bilen bir ağabeyimiz. Rümeysa Hanım’da Esenler’den yetişmiş, Esenler’i bilen bir başkanımız. İnşallah her iki başkanımız için de hayırlısı olur, kendilerini milletvekilliği yürüyüşlerinde destekliyoruz. 
 
Milletvekili aday adayları arasında çok genç isimler var, çeşitli ilçelerin gençlik kollarından isimler var. Genç adaylar için söylemek istedikleriniz ve sizin de böyle bir düşünceniz olabilir mi ileride?
 
Biz, 21 yaşında İstanbul’u fethetmiş bir ecdadın torunuyuz.. O yüzden genç yaşlarda milletvekilliği yapabileceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Bu seçimlerde aday adayları oldukça fazla ve çok sevindirici bir durum. Gençlerin önünün açılması ve gençlere güvenilmesi çok önemli.  Genç fikirlerin Türkiye yönetimine çok büyük katkıları olacaktır.
 
Kendi hedeflerime gelecek olursak, ben sadece AK Parti’ye üye olurken kendi isteğimle oldum. Sonraki süreçte başkanlarımız ne görev verdiyse, onu en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bundan sonra da bu süreç böyle devam edecektir. Büyüklerimiz neyi uygun görürlerse, onu büyük bir onur ve gururla yapmaya çalışırız..
 
GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ BERABER OLUŞTURALIM..
 
Son olarak Esenler gençliğine söylemek istedikleriniz nelerdir? 
 
Siyaset şu anda okulda, işte, sokakta hayatın her yerinde. Gençlerimiz görüşlerine yakın buldukları partilerde siyasetle az da olsa ilgileri olsun, görüşlerini belirtsinler ve söz sahibi olsunlar isteriz. 
 
Tabii bir de AK Parti’nin bu millete kazandırdıkları var. Gençlere verdiği önem ortada. Yeni Türkiye’nin inşasında temel gençlerimiz olacaktır. O yüzden gençlerimize şunları söylemek isterim; Gelin beraber güçlü Türkiye’yi, 2023 vizyonunu beraber oluşturalım ve Türkiye’nin yeni modelini hep beraber resmedelim..
 

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.