"Türk Milleti'ne Oyun Kuran Herkesle Problemimiz Var!"

24 Şubat 2015 Salı
Seçim öncesi partilerin nabzını tutmaya devam ediyoruz. MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz ile MHP Esenler?i, seçimi ve gündemi konuştuk.

Haber Merkezi -  Rüstem Tırın

Sayın Yılmaz, Öncelikle İzmir’de Pkk yanlıları ile çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için başınız sağolsun ve bu yoğun gündeminizde bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. 

Okurlarımız için kendinizden ve siyasi yaşamınızdan bahsedermisiniz? 

Milletimizin başı sağolsun, teşekkür ederiz. 1982 Niğde doğumluyum, İstanbul’a geldikten sonra 13 yaşımda Birlik ilköğretim okulu’nda ülkü ocakları ile tanıştım ve o günden bu yana Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini yaşayıp, yaşatan ülkücü harekette ocağın her kademesinde görev yaptım. Askerlik görevimi yerine getirdikten sonra da siyasete başladım ve yaklaşık 1 buçuk yıldır da ilçe başkanlığı görevini yerine getiriyorum.

“20 yıldır bu davadayız, son nefesimize kadar da sürecek.”

Ülkücü hareket, bizim gibi Anadolu’dan gelen, Anadolu’nun kültürü ile yetişen, kültürümüze, benliğimize uyan bir görüştü ve halimizden de memnunuz. 20 yıldır bu davadayız ve son nefesimize kadar da sürecek. 

Esenler halkı için söylemek istedikleriniz nelerdir? 

Demografik olarak baktığımızda, Esenler halkı, her ilden insanın yaşadığı, Türk, Kürt, Laz, Çerkez her etnik kökende insanın yaşadığı bir ilçe. Kısacası Türkiye’nin küçültülmüş bir versiyonu. Biz de Esenler halkından oldukça destek görüyoruz. Yaptığımız çalışmalarda destek oluyorlar, iyi dileklerde bulunuyorlar. Ne partilerin temsilcileriyle, ne de onları destekleyenlerle bir problemimiz yok. 

Esenler, Selçuklu’dan Osmanlıya, Kurtuluş Savaşı’nı verdiğimiz Çanakkale’nin ruhunu yaşatmaya çalışan insanların toplandığı bir yer. Ülkücü hareketin yapısı da bu şekilde. Gayemiz, Türk-İslam sevdası ve ecdadımız da olduğu gibi Allah rızası olmuştur. Bu yüzden, Esenler halkı bizi kendine yakın görüyor ve destekliyor. 

MHP’nin 2015 genel seçimleri için Esenler’den milletvekili adayı var mı? MHP Esenler seçim için neler yapıyor?

Şu an için Esenler’den bir aday adayımız yok ama ileride olabilir çünkü müracaatlar devam ediyor. Bizde adaylar belirlendikten sonra, onları destekleyeceğiz. 

MHP Esenler’de bu davaya gönül vermiş kimseyi dışarıda bırakmadan, davaya gönül vermiş herkesi kapsayan bir yönetim oluşturduk ve bu yönetimimizle çok önceleri çalışmalarımızı yapmaya başladık. Seçime yönelik değil, seçimden sonra da devam edecek projelerimiz oluyor. Dediğim gibi insana yönelik çalışmalar yapıyoruz. Ev ve dernek ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. İnsanların dertlerini dinleyip, yapabileceğimiz elimizden gelen şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Kızılay için kan bağışında bulunuyoruz. Uyuşturucuya karşı büyük bir mücadele veriyoruz, gençlerimizi bilgilendiriyoruz, Esenler geneline pankartlar açarak engel olmaya çalışıyoruz. 

Tabii, partimizin adayları belli olduktan sonra yönetimimizden gelecek yeni programlar doğrultusunda bu çalışmalarımıza yenilerini de ekleyeceğiz. 

Geçtiğimiz hafta İzmir’de acı bir olay yaşandı. Fırat Yılmaz Çakıroğlu Pkk yanlıları ile çıkan kavgada hayatını kaybetti. Siz de İzmir’e gittiniz, söylemek istedikleriniz varmıdır? 

Olayı duyar duymaz İzmir’e hareket ettik. Pkk ve uzantıları, Fırat kardeşimizi şehid ettiler. Bunların olayın evveliyatında yaptıkları açıklamalar ilçe başkanlığımızın sosyal medya adreslerinde yer alıyor. Ege üniversitesi koridorların Pkk yandaşlarının yaptıkları yıkımlar biliniyor. Açıklamalarında direk Fırat kardeşimiz hedef gösteriliyor.

Fırat’ın babası, “Chp’ye oy verdiğini ama oğlunun Türklük adına öldüğünü söyledi,” annesi yine “Fırat’ımın ölümü bu oyunu değiştirecek inşallah” dedi. 

“Biz, bedel ödemiş bir hareketiz. Bizi sokağa çıkarmaya çalışanların oyunlarına gelmeyeceğiz.”

Fırat kardeşimiz ne ilkti, ne sondu. Biz bedel ödemiş bir hareketiz ve ödemeye de devam ediyoruz fakat sokağa çıkma taraftarı değiliz. Arkadaşlarımız, sadece İzmir’de, İstanbul’da değil her yerde sataşmalara maruz kalıyorlar. Bizi sokağa çıkarmaya çalışanların oyunlarına gelmeyeceğiz. Allah korusun, Türkiye’de ortaya çıkacak bir iç karışıklıkta taraf olmayacağız. 

“Türk Milleti üzerine oyunlar kuran, Allah’a dil uzatıp, İslam’ı yok etmeye çalışan herkesle problemimiz var!”

Karşıt görüş diye geçiyor basında sürekli. Bu olay karşıt görüş değil. Biz, Allah’a ve resulune, Kur’an-ı Kerim’e iman etmiş ülkücüleriz. Karşımızda ise Marksist, Leninist, Allah, kitap tanımayan bir örgüt var. Bizim, Türk Milleti üzerine oyunlar kuran, Allah’a dil uzatıp, İslam’ı yok etmeye çalışan herkesle problemimiz var! Ama onların tezgahına düşmeyeceğiz ve sokak hareketlerine katılmayacağız. Bu sorunu sandıkta çözeceğiz.

Tekrar Esenler’e dönecek olursak, Belediye’nin yapmış olduğu çalışmalar var ; Kültür Merkezi, Dörtyol Meydanı, Askerlik Şubesi, Devlet Hastanesi gibi. Bunlar hakkında söylemek istedikleriniz varmıdır? 

Daha önce de söylediğimiz gibi, Esenler’in hayrına yapılan güzel şeyleri destekliyoruz ve köstek olmuyoruz. Sanıyorum, SGK’da taşınacak eski belediye binasının olduğu yere. Bunlar güzel şeyler fakat insana yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi lazım. Uyuşturucu tacirleri, torbacılar sokaklarda hala. Bunları temizlememiz lazım. Belediye’nin önderliğinde çalışmalar yapılması lazım. Sivrisineklerle değil, bataklıkla uğraşmamız lazım. 

“Geleceğin güçlü Türkiye’si için, güçlü nesiller yetiştirmemiz lazım.”

Burada ailelere de çok fazla görev düşüyor. İlk ayet; “Yaradan rabbinin adıyla, oku.”. Biz bunu sadece peygambere söylendiğini sanıyoruz. Halbuki bu bize de söyleniyor ve emrediliyor. Her aile çocuğuna bunu öğretmesi lazım. Gençlerimizi yetiştirmeli ve sahip çıkmalıyız. Okuyan çocuklarımız beyin göçü ile gidiyor. Bişey oluyor öldürülüyorlar, kaç aselsan mühendisi bu şekilde öldü. Bu insanlara sahip çıkmamız lazım. Gençlerimizi bilgi çağına adapte edebilmemiz için, geleceğin güçlü Türkiye’si için, güçlü nesiller yetiştirmemiz lazım..

AK Parti Esenler Eski İlçe Başkanı Umut Özkan 2. bölgeden milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı. Neler düşünüyorsunuz? 

Öncelikle çıktığı yolda kendisine başarılar diliyorum. Kendisi AK Parti Eski Başkanı olabilir ama bizim öcü diye baktığımız biri değil. Sevdiğimiz bir arkadaşımız, Allah yolunu açık etsin. Bizim zaten AK Parti’nin alt yapısıyla veya AK Parti’ye gönül vermiş insanlarla bir problemimiz yok. 

Bölücü unsurlara meyil etmeyen, milli ve manevi değerlerimize hakaret etmeyen, Allah’a ve Kur’an’a sayısızlık etmeyen, yediği kaba tükürmeyen her parti ve gönüldaşları ile aramız iyidir ve görüşlerine saygımız vardır. 

Son olarak, Esenler halkına söylemek istedikleriniz varmıdır?

Benim dedem Recep Çavuş süvariydi, bu ülkeyi bize emanet etmek için mücadele verdi. Benim iki oğlum var, onların da canı, kanı bu vatana helali hoş olsun. Biz, atalarımızın bize emanet ettiği vatanı, gelecek nesillere emanet etmek için her şeyimizi feda etmeye hazırız. 

Alevi, kürt ayrımı yapmıyoruz. Lanse edildiği gibi ırkçı, faşist yada kafatasçı değiliz. Biz, bu topraklarda yaşayan vatanına, milletine sahip çıkan herkese saygılıyız. Tek gayemiz Allah rızasıdır. Ülkücü hareket olduktan sonra, bu millete hiç kimse bir şey yapamaz. Ülkücü hareket aynı halkımız gibidir. Halkımız, Devletin bekâsı için, Türk’lük gurur ve şuurunu yaşayıp, yaşatmak için, İslâm’ı hayat nizamı olarak belirlemek için MHP’ye oy versin ve bize sahip çıksınlar istiyoruz. Teşekkür ederiz.

 

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.