İstanbul'a Çarşamba kar geliyor

24 Ocak 2017 Salı
İstanbul, Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı havanın etkisi altına girecek.
İstanbul bugün Orta Akdeniz, Çarşamba günü ise Balkanlar üzerinden gelmekte olan soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.
 
ava sıcaklıklarının 8 ila 10 derece birden azalacağı ve Ocak ayı sonuna kadar da mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.
 
Bu akşam saatlerinde yağmur şeklinde başlaması beklenen yağışın gece etki alanını genişletmesi bekleniyor.
 
Çarşamba öğleden sonra Trakya’ya yakın kesimlerde Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Esenyurt civarında, akşam saatlerinden sonra ise şehir merkezinde önce karla karışık yağmura hemen ardından da kara dönüşeceği tahmin ediliyor.
 
Kar kalınlığının 6-11 Ocak tarihlerinde yağan kar kadar olmayacağı (yarısı kadar) tahmin ediliyor. Kar kalınlığının; İstanbul’da nüfusun büyük bölümünün yaşadığı E-5’in altında kalan ilçelerde 5-10cm, Boğaz çevresi ile TEM arasında kalan kesimlerde 8-20cm, TEM’in kuzeyinde 15-30cm, Çatalca, Binkılıç civarında 40cm kar örtüsünün oluşacağı tahmin ediliyor.
 

İstanbul’da hava sıcaklıklarının 31 Ocak’a kadar (bugün hariç) mevsim normallerinin 3 ila 9 derece altında, 1-9 Şubat tarihleri arasında ise mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.