AK Parti Esenler İlçe Başkanı Taran ile Gündeme Dair - Röportaj

23 Ocak 2015 Cuma
Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Av. Gökhan Taran ile yeni görevi ve Esenler için çalışmaları hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Haber Merkezi - Rüstem Tırın

AK Parti Esenler 5. olağan kongresiyle ile birlikte görevi Eski Başkan Umut Özkan’dan devralan ve görevi aldığı günden bu yana çok yoğun çalışan Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Av. Gökhan Taran ile gündem ve Esenler için projelerini konuşmak için bir araya geldik. 

Öncelikle, bu yoğun çalışmaları ve ziyaretçi trafiği arasında bizi kabul ettiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz ve siz değerli okurlarımızı söyleşimizle baş başa bırakıyoruz. 

Sayın Taran, öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun, Allah utandırmasın diyoruz. Esenler’de Son Haber okuyucuları için kendinizden bahsedermisiniz? Siyasete nasıl başladınız? 

Teşekkür ederim, İnşallah Ak Parti’nin Esenler’deki başarısını daha da yükseltmeye çalışacağız. Diğer konuya gelecek olursak, 1975 Ordu Kumru doğumluyum, ilk ve ortaöğrenimimi Kumru’da tamamladım. Lisans eğitimimi ise Selçuk Üniversitesi’nde bitirdim. Evli ve üç çocuk babasıyım ve hâlen sahibi olduğum hukuk bürosunda avukatlık yapmaktayım. 

Öğrencilik yıllarımda, milli görüş çizgisini benimsedim, MGV ve İlim Yayma Cemiyeti ile ilişkilerimiz oldu ama aktif olarak siyasete 2003 yılında Ak Parti Esenler Gençlik Kolları’nda Başkan Yardımcılığı görevi ile başladım. Geçtiğimiz üç seçim süresince İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yaparak, seçimlerin kazanılmasında katkılarım bulunmuştur. 

Esenler ve Esenler halkı için düşünceleriniz nelerdir?

Esenler halkı çok kıymetli bir halk. Olumlu bir çalışma yaptığınızda dua eder, teşekkür ederler. Olumsuz bir şeyinizi gördüğünde ise direk yüzünüze söylerler. Ak Parti dönemi ile birlikte Esenler’in çehresi değişti. Esenler halkı da her geçen seçimde oy oranlarını yükselterek bize çalışmalarımızın karşılığını veriyor. Bu bizim çok önemli. 

Seçim öncesi zor bir dönemde göreve geldiniz ve seçimde Esenler için %70 hedefi koydunuz. Seçim çalışmaları ve Esenler için projeleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Doğrudur, zor bir dönem öncesindeyiz. Önce ana kademe, daha sonra gençlik kollarımız ve son olarak kadın kollarımızın kongrelerini gerçekleştirdik. Ben dahil olmak üzere, seçilen herkes tecrübeli arkadaşlarımız. Genç ve dinamik bir yapımız olduğunu düşünüyorum. Çalışkanlığımız ile birlikte üstesinden geleceğimize inanıyorum. 

Yerel seçimlerde %65’i yakaladık aslında, tabii bu bir bayrak yarışı ve daha ileriye taşımamız gerekiyor. Şimdiki hedefimiz %65’i koruyup, %70’e çıkmak. Zor olacağını biliyorum ama yapmış olduğumuz bazı çalışmalarımız var, bunun yanında Şubat ve Mart aylarında da çalışmalar yapacağız fakat bunları şu anlık sadece teşkilat içinde konuşuyoruz ve kamuoyuna yansıtmak istemiyoruz.  

İlçe teşkilatımızın 100 bin üyesi var. Üyelerimizin tamamının içinde olduğu bir çalışma yapmak istiyoruz. Esenler’in her sokağında bir temsilcimizin olmasını ve Ak Parti’nin tüm sokaklarda propagandasının yapılmasını amaçlıyoruz. 

Biz çok çabuk unutuyoruz, hastanede basit bir ameliyat olmak için sıra beklediğimizi, sabahları nöbet tutmaları, ameliyat için ev satmaları, bıçak parası ödemeleri. Şimdi bir gence sorsak bunları bilmez. Türkiye ciddi anlamda değişti ve bizim en önemli görevimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Ahmet Davutoğlu yönetimindeki hükümetimizin yaptıklarını anlatmak. 

Hükümetimiz önümüzdeki dönemde yine projelerini açıklayacaktır. Hükümetimizin 2023 ve 2071 vizyonlarını anlatacağız vatandaşlarımıza. Bunun yanında Büyükşehir ve İlçe Belediyemizin çalışmaları var. Özellikle ilçe belediyesi olarak, altyapı ve üstyapı, kamu binalarının stokunu büyük oranda tamamladık. Esenler’in çocuklarına tabut değil, konut bırakıyoruz. Bu dönemde ise otopark ve yeşil alan çalışmalarımız var. Eski belediye karşısında 700 araçlık otopark ve yeşil alan projemiz var. Bunun yanında butik otoparklar gibi projelerimiz olacak. 

Haziran seçimlerinde, Esenler’de nasıl bir tablo bekliyorsunuz?

Esenler, bizim için çok önemli bir bölge, 310 bin seçmeni var. Bu da oy oranını direkt olarak etkileyen bir rakam. Son seçimlerde İstanbul birincisi Esenler olmuştu. Şimdi yine birinci gelmeyi hedefliyoruz ama bu sefer %70 gibi bir oranla. Gayret göstereceğiz, kapısını çalmadığımız, elini sıkmadığımız kimse kalmayacak. Birebir herkesle iletişim sağlayacağız ve eğer 200 bin seçmen ve üzerine çıkarsak, Esenler olarak Ak Parti’ye bir vekil daha kazandıracağız. Biz bu gayreti gösterelim, Mevlam da onun bereketini verir inşallah. 

Biraz güncele dönelim. Bakanlar Kurulu ardından Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’na Selim Temurci’nin geleceği konusunda haberler var. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Yapılan istişarelerde, genel merkez tarafından kongrede aday adayı olarak gireceği Selim Temurci’ye bildirilmiştir.  İnşallah da tek liste olarak gidilir kongreye. Selim Bey, STK’larda görev yapmış, son 3 yıldır da yerel yönetimler birim başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yapmış, tüm teşkilatın sevdiği, saydığı gibi benim de sevdiğim, takdir ettiğim bir başkanımızdır. Bize bir dinamizm katacaktır. Biz öğrenince mutlu olduk, kendisine başarıları diliyorum. İstanbul’a ve Ak Parti’ye hayırlı hizmetler yapacağına gönülden inanıyorum. 

Belediye Başkanı Göksu ile birlikte Akit gazetesini ziyarete gittiniz, Charlie Hebdo ve Akit’e yapılan saldırı ile ilgili görüşlerinizi alalım. 

Bu tip siyasi konularda zaten Parti büyüklerimiz, hocalarımız görüş belirttiler. Dedikleri gibi böyle bir saldırının, bu tip bir anlayışın dinimizde yeri yok fakat kimsenin bizim dinimize, değerlerimize hakaret etme, küfretme ve aşağılama gibi hakkı da özgürlüğü de yok.  Biz Charlie Hebdo’ya yapılan saldırıyı kınadığımız gibi, Charlie Hebdo’nun yayımladığı karikatürleri de kınadık. Ne hukuksal açıdan, ne de basın özgürlüğü açısından böyle bir özgürlükleri bulunmamakta. 

Akit gazetesi de siyasi duruşu ile hep hedefte olan bir gazete, son olaylardan dolayı saldırıya maruz kaldı. Biz de üzüldük tabii, Belediye Başkanımız ile birlikte ziyaret ettik kendilerini ve geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. 

Son olarak Esenler halkına mesajlarınız, söylemek istedikleriniz nelerdir? 

Genel olarak baktığımızda Esenler halkı çok özel, değerli bir halk. Yaptığımız festivallerde, ziyaretlerde Anadolu’yu görüyoruz. Bir apartmana girdiğimizde, apartman girişinde ayakkabılar çıkarılır ve yalın ayak eve girilir yani hala Anadolu kültürü Esenler’de yaşıyor. O misafirperverliği, anane ve kültürü görebiliyorsunuz. Daha önce de söylediğim gibi, olumlu çalışmalarımızın ardından teşekkür, olumsuz bir şey gördüklerinde de direk yüzümüze söylemekten çekinmiyorlar. Yeni Türkiye’nin, yeni Esenler’in yolculuğunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Esenler halkına bize güvenmelerini, inanmalarını ve destek olmalarını istiyorum. Biz onları seviyoruz, onlar da bizi sevsin inşallah..

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.