Göksu, Beyoğlu'ndaki kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi

09 Aralık 2015 Çarşamba
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Marmara Bölgesi Başkanları ile birlikte Beyoğlu'ndaki kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

Marmara Bölgesi’ni yöneten belediye başkanları, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Beyoğlu’nda devam eden restorasyon ve kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceleyen başkanlar,  belediyecilik üzerine istişarelerde bulundu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Marmara Bölgesi Belediye Başkanlarını ağırladı.  Beyoğlu Belediyesi binasında gerçekleşen toplantıya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun yanı sıra Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Büyükçekmece Belediye Başkanı  Hasan Akgün, Başakşehir Belediye Başkanı  Mevlüt Uysal, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,  Lüleburgaz Belediye Başkanı  Emin Halebak ve çok sayıda belediye başkanı katıldı. 

MARMARA’NIN BAŞKANLARI BEYOĞLU PROJELERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Belediye binasında gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen başkanlar, belediyecilik faaliyetleri üzerine istişareler yaptı. Başkan Ahmet Misbah Demircan, konuklarına  Beyoğlu’nda hayata geçen projeler ve kentsel dönüşümü maket üzerinde anlattı. Ardından Demircan ile birlikte  İstiklal Cadddesi’nde restorasyonu devam eden Emek Sineması’na ziyaret gerçekleşetiren başkanlar,  sonrasında Beyoğlu’ndaki dev projeler arasında yer alan Tarlabaşı 360 Projesi’ni yerinde inceledi.

"ÇALIŞMALAR SON SÜRAT DEVAM EDİYOR"

Restorasyon ve renovasyon gezisinde Beyoğlu’nda devam eden dönüşümlerin inceleneceğini belirten Başkan Ahmet Misbah Demircan, "Emek Sineması, Tarlabaşı Projesi,  bunlar hala tarihi mekanlarımızda devam ettirdiğimiz özel restorasyonlar. Bugün buralarda incelemeler yapıyoruz.  Bir yandan da tekil binalarda restorasyonlarımız devam ediyor. Galata Port, Haliç Port hazırlıklarını devam ettiriyor. Binalar tek başına yenilenmelerini gayet iyi yapıyorlar.  Tapuları vermeye devam ediyoruz" dedi.

Yakın bir süreçte kentsel  dönüşüm ile ilgili startların verileceği müjdesini veren Başkan Demircan, "Beyoğlu’nun her tarafında bu gelişme ve değişme son sürat devam ediyor.  Kasımpaşası’nda, İstiklal’inde, Galata Port’ta Okmeydanı’nda, Sütlüce’sinde. Her yerde bir marka değerimiz var ve bunu devam ettiriyoruz" ifadelerini kullandı.


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.