Alparslan Türkeş mezarı başında anıldı

04 Nisan 2017 Salı
Merhum Alparslan Türkeş mezarı başında MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz'ında katıldığı bir törenle anıldı.
Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 4 Nisan 1997'de hayatını kaybeden Alparslan Türkeş vefatının 20. yılında mezarı başında anıldı. 
 
MHP Esenler İlçe Başkanlığı da anma töreni için merhum Türkeş’in kabrinin başındaydı. Binlerce ülkücünün akın ettiği Türkeş’in kabrinin başındaki törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.  
 
 
'ALPARSLAN TÜRKEŞ YAŞASAYDI...'
 
Devlet Bahçeli, 16 Nisan'da yapılacak referandumu hatırlatarak 'Merhum Türkeş bugün yaşasaydı aynısıyla bunu yapardı. Bizlere öğrettiği bu. Fedakarlık, zihni berraklık, vicdani duruluk, siyasi uzak görüşlülük... Merhum Türkeş Bey, devlet bekasına sadakatle bağlılık göstermiştir
 
 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE EVET DEDİ BİZ DE EVET DİYORUZ
 
Türk-İslam ülküsü onunla kök salmıştır. Merhum Türkeş, Türkiye Cumhuriyeti'ne 'Evet' dedi, biz de 'Evet' diyoruz. Çelme takan, önümüze taş koyup geleceğimizi ipotek almaya kalkan siyasilerin uyduruk tezlerini çürütüyor, itiraz ediyoruz. Türkeş'e eleştiri oklarını yöneltenler, bir kez daha başlarını kaldırsalar da onlara müsamaha yoktur.' şeklinde konuştu.
 
 
YILMAZ: ÇİLEYE TALİP OLMUŞ BAŞBUĞ..
 
MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz da, “Ömrünün her anını Türk İslam Davasına adamış çileye talip olmuş, tabutluklar görmüş, binlerce dava arkadaşını bu vatan uğruna şehit vermiş, sadece Ülkücülerin değil Türk Dünyasının da son Başbuğu olan kurucu Genel Başkanımız ve Başbuğumuz Alpaslan Türkeş'i Fatiha'larla yad ediyoruz. Ruhu Şad, Mekanı Cennet olsun” dedi. 
 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.