SPORCULARDAN MEHMETÇİĞE ASKER SELAMI

29 Ocak 2018 Pazartesi
Esenlerli sporcular, kurban kesip dua ederek Zeytin Dalı Harekâtı'nda Mehmetçiğimizin yanında olduklarını gösterdi.
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Afrin'de terör örgütlerine düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı'na bir destek de Esenlerli spor kulüplerinden geldi. Esenler'deki amatör futbol kulüplerinden Uzakdoğu sporlarına kadar ilçede faaliyet gösteren tüm spor kulüplerinden sporcular, Zeytin Dalı Harekâtı'na destek programında bir araya geldi.
 
KURBAN KESİLDİ, DUA EDİLDİ
 
Esenler Hakkı Başar Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen program öncesinde Afrin'deki Mehmetçik için dualar edilip kurban kesildi. Zeytin Dalı Harekâtı'na destek programı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Esenler Müftüsü Halil Şekerci Afrin'deki askerler başta olmak üzere tüm askerlerimiz ve şehitlerimiz için dualar etti. Esenler Halk Eğitim Müdürlüğü semazen ekibi de programda bir sema gösterisi yaptı.
 
 
SPORCULARIMIZDAN ASKERİMİZE TAM DESTEK
 
Programda ilk konuşmayı yapan Esenler Belediye Meclis üyesi Abdullah Beyrek, "Esenler'deki sporcu gençlerimize Afrin'de kahramanca mücadele veren Mehmetçiğimizin yanında olduklarını gösterdikleri için teşekkür ediyorum" dedi.
 
DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU VERİYORUZ
 
Sporcu gençlerin askere verdiği desteği tebrik eden İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, "Dosta güven, düşmana korku veren sporcu kardeşlerimizi bu anlamlı programda yer almalarından dolayı saygı ve hürmetle selamlıyorum" diye konuştu.
 
ALLAH ORDUMUZU VE MİLLETİMİZİ MUZAFFER EYLESİN
 
AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da, "Ülkemizi tehdit eden unsurlar temizlenene kadar Afrin'de devam edeceğiz. Allah ordumuzu ve milletimizi muzaffer eylesin" ifadelerini kullandı.
 
İNSANLIĞIN VİCDANI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
 
Mehmetçiğin Afrin’de tüm insanlığın yüklerinin sorumluluğuyla cephede savaş verdiğini ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,”Bugün Mehmetçiğimiz Afrin’de bu toprakların, bu milletin bekası için canını ortaya koyarak bu topraklara yan gözle bakanlara şöyle diyorlar; boşuna kafanızı bu tarafa yöneltmeyin. Biz ki tarihte sömürge olmamış bir milletin çocuklarıyız. Biz ki tarihte insanlığın vicdanı olduğumuz gibi bugün de insanlığın vicdanı olacağız ve insanlığın vicdanı olmaya devam edeceğiz. Nerede bir mazlum varsa onun yanında olmaya, nerede bir zalim varsa onların karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz diyorlar. Şimdi bize düşen onlara dua etmektir” şeklinde konuştu.
 
'ZEYTİN DALI' ÇOK ÖNEMLİ
 
Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin sporcuların verdiği mesaja dikkat çekerek, "Burada genç sporcu kardeşlerimiz dünyaya, 'Bizler ordu milletin mensuplarıyız. Bize barış elini uzatanlara zeytin dalı uzatırız, topraklarımıza yan gözle bakanın gözünü zeytin dalıyla oyarız' mesajı veriyorlar" şeklinde konuştu.
 
100 YILLIK KIŞ GERİDE KALDI
 
Sporcu gençleri selamlayan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise özetle şunları söyledi:
 
"Dünyanın en asil milleti ve ümmeti biziz. Bize düşmanlık yapanlar bizi, biz onları biliyoruz. Bu topraklarda sömürgecilere özgürlük ve fırsat vermeyeceğiz. 100 yıllık kış geride kaldı. Mehmetçiğimizin toprağa düşen bir damla kanı bize baharı ve yazı müjdeliyor."
 
ŞEHADETİ SAADET BİLDİK
 
AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan Türk milletinin asker bir millet olduğunu vurgulayarak, "Bu milletin üzerine hesap yapanlar hep kaybedecek. Ölümden korkmayız, ölümü ölümle korkuturuz. 'Şehadeti saadet bilene esaret olmaz' düşüncesine sahibiz" ifadelerini kullandı.
 
SPORCULARDAN 'SİZİNLEYİZ' MESAJI
 
Programın sonunda dev Türk bayrağı önünde tüm sporcular, Mehmetçiğe "Sizinleyiz" mesajı verdi. Sporcular, "Vatan Sana Canım Feda" sloganları eşliğinde asker selamı verdi. Genç sporcular, protokol üyeleriyle birlikte Türk bayrağı önünde fotoğraf da çektirdi.
 

  


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.