Seçim öncesi meydanda ses karmaşası olmayacak

18 Mayıs 2018 Cuma
Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin ile birlikte bir toplantı düzenleyen partilerin ilçe başkanları seçim çalışmalarında yapılacak bazı kısıtlamalara uyacaklarını belirttiler.

Yaklaşan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesi, siyasi partilerin seçim çalışmaları ivmelenerek arttı. Seçimler konusunda propagandalarını güçlü bir şekilde yapmak isteyen partiler özellikle Dörtyol Meydanı olmak üzere, ilçenin değişik yerlerinde gürültü kirliliğine yol açıyor, vatandaşı rahatsız ediyordu. Vatandaşı rahatsız eden bu durum ile ilgili olarak Esenler Kaymakamlığı, siyasi partileri biraraya getirdi ve bir mutabakata varmalarını sağladı. 

SES KARMAŞASINA SON

Yapılan toplantı neticesinde, parti binaları ve seçim büroları parti binaları ve seçim bürolarının çevresi ile İlçe Seçim Kurulları'nca gösterilecek yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart gibi materyalleri asılmayacak. İbadethaneler, hastaneler ile okul, yurt ve pansiyonların etrafında hoparlörlerle anons, duyuru ve propaganda yapılmaması, afiş ve pankart asılmaması konusunda mutabakata varılarak centilmenlik kararı alındı. Partiler, Dörtyol Meydanı'nda açılacak stant yerleri konusunda da anlaşmaya vardılar. Dönerli olarak ses düzenlerini açarak, sırasıyla propaganda yapacaklar. Sesler birbirine karışmaması için yarım saat ara ile anons yapılacak.  

'TÜRKİYE'DE BİR İLK'

Kaymakam Hulusi Şahin, 'Türkiye’de bir ilki başlattık, bu yapılan anlaşma siyasi partilerimizin eseridir. Esenler’de 500 bin insanımız yaşıyor, 60 binde Suriyeli var. Siyasi parti ilçe başkanlarımızın yaptıkları öneriler çok anlamlı ve herkesin yararına olacaktır. İlçe başkanları bizlere önerilerle geldiler ve 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin güvenli ve vatandaşlarımızın rahatsız edilmeden yapılması için öneride bulundular, kendilerine teşekkür ediyorum' dedi. 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.