Minik Satranç Ustaları Milli Takımda

14 Şubat 2018 Çarşamba
Antalya'da düzenlenen Satranç Şampiyonası'na katılan Esenlerli minik satranç ustalarından Ela Cebecioğlu ve Ceylin Üryan derece yaparak milli davet almayı başardı.
Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin 81 ilinden 7'den 77'ye her yaş grubundan toplam 2 bin 810 sporcunun hamlelerine sahne olan dev şampiyonada ‘Türkiye Şampiyonları’ belli oldu.
 
Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası’nda 9 turluk zorlu mücadelenin ardından 27 kategoride gerçekleşen ödül töreninde şampiyonlar geçidi yaşanırken, genç şampiyonların heyecanı ve mutluluğu ise görülmeye değerdi. Şampiyonada, küçükler ve yıldızlarda toplam 293 sporcu milli takım havuzuna girdi. 
 
Sporcular ve aileleriyle birlikte 7 bin kişilik rekor bir buluşmaya imza atılan şampiyonanın ödül töreninde konuşan TSF Başkanı Gülkız Tulay, “Türkiye Küçükler, Yıldızlar, Emektarlar Şampiyonaları’na katılımın her geçen yıl rekor düzeyde arttığına ve Türkiye’nin en büyük spor organizasyonu olmaya aday bir Türkiye buluşmasına dönüştüğüne dikkat çekti. “Altyapıya yaptığımız doğru hamleler Türk satrancına güç kazandırdı” diyen Tulay, bu yıl eş puanlı sporcuların da milli takım havuzuna girmeye hak kazanacağını sporculara müjdeledi. 
 
 
ESENLER’DE 2 İSME MİLLİ DAVET
 
Antalya Kemer’de 21-26 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen büyük Türkiye buluşması sonunda küçüklerden 185, yıldızlardan 108 olmak üzere toplam 293 sporcu milli takım havuzuna girmeye hak kazandı. Türkiye Küçükler Şampiyonası’na Esenler’den 7 isim katıldı. Esenler’den katılan isimlerden Ela Cebecioğlu 8 yaş kızlar kategorisinde Türkiye 4.’sü, Ceylin Üryan ise Türkiye 6.’sı olarak Milli Takıma seçildiler. 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.