Kızılay Esenler'den ihtiyaç sahibi ailelere yardım

29 Haziran 2018 Cuma
Türk Kızılayı Esenler Şubesi yönetimi göreve gelmesinin hemen ardından başlattığı çalışmanın ilk etabında 60 ihtiyaç sahibi ailenin yüzünü güldürdü.
Türk Kızılayı Esenler Şubesi’nde göreve başlayan yeni yönetim çalışmalarına büyük bir hızla başladı. İlk etapta üç mahallede çalışmalar yapan yeni yönetime mahalle muhtarları da destek verdi. 
 
Ramazan ayı sonrasında da ihtiyaç sahibi ailelere ulaşan Türk Kızılayı, ilk etapta Esenler’in 3 mahallesinde çalışmalarını gerçekleştirdi. Kızılay Esenler ekibine Fatih Mahalle Muhtarı Recep Gülyüz, Oruç Reis Mahalle Muhtarı Murat Ateş ve Birlik Mahallesi Muhtarı Eyüp Çelik de destek verdi. Sağanak yağmur ve dolu yağışına rağmen yardımlarına devam eden ekip 60 ailenin yüzünü güldürdü. 
 
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Türk Kızılayı Esenler Şube Başkanı Abdurrahman Bölük, “Kızılayımızın yardım elini ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza ulaştırmak için yeni bir soluk ve heyecanla göreve başladık. İlk olarak 60 ailemize yardım ulaştırdık. Kısa süre içerisinde bu rakamı 900’e kadar çıkarmak istiyoruz” dedi. 
 
Mahalle muhtarlarının destekleriyle ilerlediklerini belirten Bölük, “Mahallelerdeki herkesi en yakından tanıyan, bilen muhtarlarımızdan da destek alarak ihtiyaç sahibi ailelerimizi belirledik. Koordinasyonumuz inşallah devam edecek ve yardım elimizi ihtiyaç sahibi herkese ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.