Kızılay Esenler Şubesi Kongresi Yapıldı

25 Şubat 2019 Pazartesi
Pazar akşamı yapılan kongrede tek liste olan Abdurrahman Bölük ve yönetimi göreve seçildi.
Kızılay Esenler Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu Pazar akşamı Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Genel Kurula Kızılay Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Tuğrul Yalçınkaya, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Mahalle Muhtarları, STK temsilcileri, delegeler ve vatandaşlar da katıldı. Genel Kurulda oyların tamamını alan Abdurrahman Bölük Esenler Şube Başkanı oldu. 
 
 
KIZILAY’A DESTEK 
 
Kızılay’a destek olmanın en büyük sadaka-i cariye olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ilçede yoksulluğu bitirmek için yeni projelerinin olduğunu açıkladı. Kaymakamlık ve belediyenin paydaş olacağını belirten projelerde Kızılay’ın da yer alacağını açıklayan Göksu, Kızılay şubesine her konuda destek olacağının mesajını verdi. 
 
 
“KIZILAY MAZLUMLARIN UMUDU”
 
Genel Kurula katılan Türk Kızılay Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç, Türkiye’nin tüm mazlum coğrafyaların umudu olduğunu belirtti. Turunç, “Kızılay’ın çalışmaları çercevesinde dünyanın bir çok ülkesine gittim. Orda mazlum insanların Türk Bayrağını, Kızılay bayrağını gördüğündeki sevinci görünce anladım ki tüm mazlumların umudu Türkiye ve Kızılay’dır” dedi. 
 
 
DAHA ETKİN BİR KIZILAY
 
Soğuk havaya rağmen Genel Kurula katılan herkese teşekkür eden Yeni Başkan Abdurrahman Bölük, Esenler’de daha etkin bir Kızılay olacağını belirtti. Bölük, “Atandıktan hemen sonra kısa bir sürede mahalle teşkilatlarımızı kurup, muhtarlar ve okullarımızla beraber iletişime geçtik. İhtiyaç sahibi insanlara erzak ve giyim yardımlarını yaptık. Kan bağışı kampanyalarımızı okullarımızda gerçekleştirdik. Kızılay Esenler Şubesi olarak bugün yeni bir dönemin kapısını aralıyoruz. Artık Esenler’de daha etkin bir Kızılay göreceğiz” dedi. 

 

 

Göreve gelen Abdurrahman Bölük'ün yönetimi ise şu isimlerden oluşuyor ;

Abdullah Aksu, Ali Aydın, Ali Kılıç, Ayfer Dakak, Bilge Alp Lekesiz, Bircan İşlek, Ekrem Bozdemir, Hüseyin Doğan, İlyas Esen, Muhittin Gülyüz, Ömer Yılmaz, Raci Ataç, Ramazan Ağca, Ramazan Uğurlu, Recep Ali Karamahmut, Rüstem Tırın, Şaban Cangül, Tuncer Yaşar, Yalçın Karadayı, Yasemin Polat ve Yılmaz Kocakaya. Denetim Kurulu'nda ise Taner Yiğit ve Sait Yıldırım görev yapacak. 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.