Kadın..

08 Mart 2018 Perşembe

 Kadın toplumda her zaman itilen ikinci sınıf insan muamelesi gören, yıllarca erkek tarafından horlanan, aşağılanan ve sömürülendir. Ataerkil yapısını korumaya devam eden toplumumuzda halen, kadının saçı uzun aklı kısa, kadın yönetici olamaz görüşleri hakimdir. Kadının konuşmaya hakkı yoktur.Kadınlar fitnecidir, cehenneme önce onlar girecektir..Kadın ne yaparsa yapsınlar eşinin hakkını asla ödeyemez, hizmetçidir. Elinin hamuruyla her işe karışılsın istenmez...

 
           Kadın, erkek için bir araç ve cinsel bir objedir algısı devam etmektedir. Ülkemizde maalesef kadına gereken değer verilmemektedir. Her gün öldürülen kadınlara ait haberleri izlerken tüylerimiz ürpermiyor değil. Kadına verilen sosyo-ekonomik siyasal yada medeni hakların önünde ki engeller tamamen kalkmış değildir. Toplumun devamlılığı ve refahı için gereken düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Çocuklarımıza kadının değeri anlatılmalı,bütün kadınlara saygı gösterilmesi gerektiği empoze edilmelidir. Çünkü kendi annesine saygı duymayan bir nesil kadına saygı duymaz..Kadın demek aile demek,aile demek toplum demek.Kadın ne kadar mutlu olursa topluma ekeceği tohumlar daha güzel filizlenecektir. Kur'an-ı Kerim kadına en büyük değeri vermiş, ayakları altına cenneti sermiştir..
 
      Yüce yaradan Kur'an-ı Kerimde kadına ve erkeğe birbirlerine karşı görevlerini bildirirken şöyle buyurmaktadır. "Onlar sizin için bir giysidir,sizde onlar için bir giysisiniz" (Bakara 187)  "İnanan kadınlar ve inanan erkekler birbirlerinin dostlarıdır.Onlar birbirlerine iyiliği emrederler,kötülüğü nehyederler."( Tevbe 71) 
 
        Giysi insanları sıcaktan,soğuktan nasıl koruyorsa,erkekte kadını bir giysi gibi korumalı,ona sahip çıkmalı, değer vermeli ve sevmelidir. Kadın da erkeğin giysisidir.O da aynı şekilde erkeğe davranmalı ve erkeğini korumalıdır.Ve ikisi de birbirlerini hor görmemeli, yol göstermelidir, Ayetlerden de anlaşılmaktadır ki,ailede erkeğin kadından,kadının erkekten üstünlüğü yoktur.Erkek sadece fiziki olarak kadından daha güçlüdür.
 
        Toplumun mimarı olan kadın,erkeğin kız kardeşidir. Kadın eştiŕ. Kadın güçtür. En önemlisi de Annedir. Kadın peygamberin emanetidir. Emanetinize hıyanet etmeden bir gün değil, her gün sahip çıkmanız dileğiyle...

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.