İsmail Erdem, hemşerileriyle buluştu

22 Ocak 2018 Pazartesi
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sivaslı hemşerileriyle buluştu.
Sosyal ve kültürel işlevleri yerine getirmede çok önemli bir misyonu üstlenen hemşehri derneklerine ziyaretler gerçekleştiren Başkan İsmail Erdem, Sivaslı hemşerileriyle buluştu. 
 
Merkezi Bağcılar’da bulunan Sivas Evi’nde gerçekleştirilen ziyarette bir söyleşi de gerçekleştirildi. Söyleşiye Erdem’in yanı sıra, Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Hanifi Toptaş, AK Parti Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Abdurrahman Bölük ve çok sayıda Sivaslı vatandaş katıldı. 
 
Dernek yöneticilerinden çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Başkan Erdem, hemşerilerinin de sorularını cevapladı. Hemşehri dernekleri, kültürel etkinlik ve işlevleri yerine getirmede çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Erdem, “Hemşehri dernekleri, yörelerinden yeni kopup gelen insanlara bölgesel geleneklerini kaybetmeden içinde bulunduğu şehrin değerlerine de saygı duyarak ve gerektiğinde onları benimseyip yaşayarak hayata alışması ve yaşamını sürdürmesi gerekliliğini sağlama gibi bir köprü görevi üstleniyor. Yöresel adet ve geleneklerin canlı tutulması insanların kendi kültürlerinden tamamen kopmadan içinde bulundukları şehir hayatına konsantre olmalarına katkı sağlar” dedi.
 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.