Esenler'de tütün kullandıran işyerlerine sıkı denetim

25 Ocak 2018 Perşembe
Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin başkanlığında toplanan İlçe Tütün Kurulu, tütün ve tütün ürünlerinin kullanıldığı iş yerlerine sıkı denetim yapılması yönünde karar aldı.
Kapalı alanlarda sigara içme yasağına yönelik denetimler devam ederken, Esenler İlçe Tütün Kurulu denetimlerin görüşülmesi gündemiyle 24 Ocak Çarşamba günü Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin başkanlığında toplandı. 
 
Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen oturumda tütün ve tütün ürünleri ile ilgili olarak genel bir değerlendirme yapılmasının ardından, 2018 yılı içerisinde yapılacak denetimlere de sıkı bir şekilde devam edileceği vurgulandı. Denetim ekiplerine kamu kurum ve kuruluşlarınca her türlü desteğin verileceğinin altı çizildi. 
 
4 İHLALDE İŞYERİ KAPATILACAK
 
Toplantıda kural ihlallerine uygulanacak ceza tutarları da belirlendi. Tütün ve tütün ürünü kullandırdığı tespit edilen işyerlerine ilk ihlalde 3 bin 500 TL, ikinci ihlalde 7 bin TL, üçüncü ihlalde 10 bin TL, dördüncü ihlalde ise işyerinin kapatılacağı bildirildi. Denetimlerde herhangi bir taviz verilmeyeceği bildirildi. 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.