Ayşe Gül SERİN yazdı.. - Haydi Türkiye! Karar Senin!

19 Haziran 2018 Salı

İyisiyle, kötüsüyle bir seçim sürecinin daha, sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. 24 Haziran’a sayılı günler kaldı.

Seçime girmeye hak kazanan siyasi partiler, ya da siyaset yaptığını zanneden partiler bütün kirli çamaşırlarını dökmüş durumda meydana.

 80 milyonu kucaklayan Cumhur ittifakı, güçlü bir Türkiye, daha aydınlık bir Türkiye yolunda, 2023 hedefine ulaştırmak için “devam” diyen bir Lider… Ve bu Lideri “ tamam” diyerek nereye gömeceklerine karar veremeyenler…

“Abdülhamit hanı entrikalarla tahttan indiren, Enver Paşaya sorarlar:

Paşam, Abdülhamit yok artık, bundan sonra ne yapacaksınız, var mı bir planınız?

Enver paşa: Valla orasını hiç düşünmemiştim” der.

Bunlarınki de aynı o hesap, sırf Erdoğan düşmanlığından dolayı, düşmanlar dost, tek yürek oldular. Geleceğe dair hiçbir vaatleri olmayan bu kavmin tek istediği şey, Erdoğan’ı devirmek. Ya sonrası?

Miting meydanlarında insanlıktan yana hiçbir kaygı taşımayan Muharrem İnce, patileri hunharca kesilen, küçük bir köpek yavrusu üzerinden Recep Tayyip Erdoğan’a yükleniyor. Kaybetmişlik, tükenmişlik ya da suçluluk psikolojisinin göstergesi olsa gerek!

Yazıklar olsun be! Size…

Bir insan daha ne kadar alçalabilir ki…

O kadar camiye gittin, Bay Muharrem! Ruhundaki pisliklerden hiçbir şey eksilmemiş. Huşu içinde dursaydın eğer o namaza, Allah’ın huzuruna huşu içinde çıkabilseydin, semimi eğilseydin secdeye, kendini hatalarını görmekten, başkasını eleştirmeye, suçlamaya vaktin olmazdı Bay Muharrem!

Büyük beylerinize boyun bükmekten, Allah’ın huzurunda eğilenlerin, aldıkları hazzı, anlayabilseydiniz eğer; dini siyasete alet etmez, samimi bir şekilde inancını yaşamak isteyenleri yıllarca suçlamazdınız. Müslüman bir ülkede, müslümanca yaşamak isteyen milletin, can damarını kesmeye kalmazdınız…

Önünde bir Cuma namazı daha var. Tek tavsiyem, seçim öncesi kalan bu son cumanı iyi değerlendir. Ama; inanarak Allah’ın huzurunda eğil ki, huzurda olduğunu unutup, acaba namaz kılarken, hangi kanallar çekiyor diye kafanda kırk tilki dolaşmasın, dolaşmasın ki, vatana ihanetten biz seni affetmesek te, Allah’ın merhameti o kadar büyük ki, merhametinden nasiplenesin!

Millet kararını çoktan verdi; ama kararsız olanlarda var. Ben kararını henüz vermemiş, ikilemde kalan , aziz kardeşlerime sormak istiyorum?

Sabah okunana ezan sesinden rahatsız olanlardan yana mı olacaksın?

Selahattin Demirtaş’a özgürlük dilenenlerle mi, ortak paydada buluşacaksın?

Askerin apoletlerini sökecek olanlarla mı? 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.