AK Parti Esenler'den rekor oy kutlaması

26 Haziran 2018 Salı
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti'ye en çok destek veren ilçe olan Esenler'de, İlçe teşkilatı rekoru kutladı.
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlandı. Erdoğan'ın zaferine her seçimde olduğu gibi Esenler'den de yine büyük destek geldi. 296 bin 833 seçmenin bulunduğu Esenler'de millet, iradesini sandığa yansıttı.
 
İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA ZİRVEDE
 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a İstanbul Avrupa yakasında en fazla oyu, yüzde 67 ile Esenler verdi. Erdoğan, Esenler’den 180 bin 627 oy aldı. Esenler bu oy oranıyla İstanbul genelinde, yüzde 68.07 alan Sultanbeyli’nin ardından ikinci oldu.
 
Milletvekili seçimlerinde ise Cumhur İttifakı, İstanbul Avrupa yakasında yine en çok oyu Esenler’den aldı. AK Parti'ye yüzde 56.7, MHP'ye ise yüzde 10.8 oy veren Esenler, İstanbul genelinde yine Sultanbeyli’nin ardından Cumhur İttifakı’na en çok destek veren ikinci ilçe oldu.
 
 
HEP DESTEK, TAM DESTEK!
 
2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a yüzde 66.54 oyla rekor destek veren Esenler, 2015 Kasım Genel Seçimleri'nde ise yüzde 65.4'lük oy oranıyla, İstanbul Avrupa yakasında AK Parti'ye en çok oy veren ilçe olmuştu.
 
Seçim zaferini on binlerce Esenlerli vatandaşla birlikte Dörtyol Meydanı’nda gecenin ilerleyen saatlerine kadar kutlayan AK Parti Esenler İlçe Başkanlığı, bugün seçim sonrası yapılan ilk yönetim toplantısında da pasta keserek kutlamaya devam etti. Toplantıya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Şişman, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.