Yüksek Gerilim Hatları Ne Zaman Kalkıyor?

08 Ağustos 2014 Cuma
Esenler'de bulunan yüksek gerilim hatlarının akıbeti merakla beklenmeye devam ediyor.

 Haber Merkezi - Yasin Yıldırım

Esenler'de bulunan yüksek gerilim hatlarının akıbeti uzun yıllardır tartışma konusuydu. Göreve geldiği günden itibaren Esenler'in sorunlarına ciddi çözümler getiren Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, şehir içinden geçen yüksek gerilim hatlarının kaldırılması için çalışmalarını tüm hızıyla yürütmeye devam ediyor. 

 

Yerinde inceleme yaptılar

Daha önce Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ile birlikte bu konuyu görüşmek için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile bir araya gelen Göksu, Esenler'in göbeğinden geçen yüksek gerilim hatlarının kaldırılmasını talep etmişti. Geçtiğimiz haftarlarda da Türkiye Elektirik İletim A.Ş.(TEİAŞ)'nin Genel Müdürü Kemal Yıldır'ı ağırlayan Göksu, yerinde incelemeler yaparak yüksek gerilim hatlarının kaldırılması konusunda Yıldır'a bilgi verdi. İncelemelerin ardından TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, yüksek gerilim hatlarının şehir içinden kaldırılması konusunda olumlu açıklamalarda bulundu.

 

Bir sorun daha son bulacak

Yapılan incelemelerin ardından, yüksek gerilim hatlarının geçtiği bölgelerde yaşayan vatandaşlar Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'ya memnuniyetlerini dile getirdi. Kemer, Birlik, Havaalanı ve Tuna Mahallesi'nden geçen yüksek gerilim hatlarının kalkmasıyla bölge halkının büyük bir sorunu da çözülmüş olacak.

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.