Şehitler Parkı, engelsiz park olarak dizayn edilecek

05 Aralık 2016 Pazartesi
Engelli vatandaşlarla ile bir araya gelen Başkan Göksu, Şehitler Parkı'na yapılacak özel donanımla, engelli vatandaşların cep telefonları vasıtasıyla rahat bir şekilde yönlendirileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katkıları ile Esenler’e devredilen askeri arazide ilk olarak, 236 dönümlük kısmın yıl sonuna kadar halkın hizmetine açılması planlanıyor. Akabinde ise 2.5 milyon metrekarelik dev şehir parkı Esenler’e katılacak. 
 
ENGELLİ DOSTU PARK
 
İşte yıl sonu açılması planlanan içinde piknik alanları, yürüyüş yolları, spor alanları, bisiklet yolları gibi etkinlik alanlarının yer alacağı 236 dönümlük park ile ilgili engelli vatandaşlar da düşünüldü. AK Parti Esenler İlçe Başkanlığı’nın engelli vatandaşlar ile buluştuğu programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın ‘Engelli dostu’ park olacağını söyledi.  Göksu, “Parka yapılacak özel bir donanım ile engelli vatandaşların cep telefonuna yönlendirmeler gönderilecek. Bu şekilde parka girdiğiniz andan itibaren istediğiniz yere yönlendirileceksiniz ve o park engelsiz bir şekilde sizin olacak” dedi.
 
ENGELLİ KÜLLİYESİ
 
Engelliler için parkın karşısına bir spor kompleksi de açacaklarını belirten Göksu, “İçinde engelli faaliyetlerinin tamamını gerçekleştirebileceğimiz bir engelli külliyesi yapıyoruz. Burada engelli vatandaşlarımızın banyosunu yapabileceği hamamlar dahi olacak. En önemlisi ise engelli çocuğu olan annelerimiz için bir ikame annelik merkezi olacak” ifadelerini kullandı. 
 
İKAME ANNELİK MERKEZİ
 
Külliye’de yer alacak ikame annelik merkezinden bahseden Göksu, “Engelli çocuğu olan annelerimizin yaşadıklarını biliyoruz. Çocukları bırakabilecekleri yerleri yok veya güvenemiyorlar ama devlete güvenebilirler. Bu yüzden açacağımız anne ikame merkezi ile anneler çocuklarını bir gün boyunca bize teslim edecekler. Biz de anneye bir araba ve şoför vereceğiz. Nereye gitmek istiyorsa götürecek şoför, biz de o gün boyunca çocuğuna bakacağız” dedi. 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.