Engelsiz Esenler!

03 Mart 2015 Salı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün grup toplantısında yaptığı konuşmayla iki müjde birden verdi.

Haber Merkezi - Rüstem Tırın

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında engellilere hibe konusunda ve 120 bin işsiz için iş müjdesi verdi. 

36 BİN TL HİBE!

Engelli vatandaşlardan kendi işlerini kuranlara 36 bin liraya kadar hibe vermeyi kararlaştırdıklarını söyleyen Davutoğlu, ''Faizsiz kredi falan değil bu. 36 bin liraya kadar hibe.'' diye konuştu.
 
ENGELSİZ ESENLER!
 
Ulusal düzeyde hükümet engelli vatandaşlara sahip çıkarken, Esenler'de bulunan Otizm Dernek Başkanı'nın dediği gibi Belediye Başkanı Göksu engellileri sevmiyormu?
Göreve geldiği günden bu yana “Esenler’imizde hangi insanımızın bir sorunu, derdi varsa Belediyemizde o sorunun bir çözüm birimi ve temsilcisi olacaktır." diyen Mehmet Tevfik Göksu'nun ön ayak olmasıyla Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde ESENKOM (Esenler Engelliler Koordinasyon Merkezi) açıldı. ESENKOM ve Esenler Kaymakamlığı engelliler için bir çok projede imza sahibi oldular. 
 
 
Ücretsiz kurslar, bilgilendirme seminerleri, yaz spor okulları, gitar ve ney kursları, hipoterapi, yürüttüğü kapak kampanyaları ile 1347 vatandaşa tekerlekli sandalye, haftanın 4 günü havuza gidilebilmesi için servis hizmeti, ev ziyaretleri Esenler Belediyesi tarafından engelli vatandaşlarımız için verilen hizmetlerden bir kaçı. Esenler Kaymakamlığı ise, renkli tanıma cihazı, akülü araba yardımları ve nakdi yardım gibi bir çok konuda engelli vatandaşlarımıza yardımcı oluyor.
 
BELEDİYE ENGELLİ DERNEKLERİNİN YANINDA
 
Kendilerinden talep edilmesi halinde, imkanlar dahilinde yardımları gerçekleştiren Esenler Belediyesi, engelli derneklerinden Esenler Görme Engelliler Derneği ve Esenler İşitme Engelliler Derneği’nin lokallerini tesis etti.  Derneklerin bir çok çalışma masası, sandalye gibi ayrıca aktivitelerine dair bir çok ihtiyacı da Belediye tarafından karşılandı ve karşılanmaya devam ediyor. Ortopedik Engelliler Derneği'nde lavabolar engelli dizaynına kavuşturuldu ve girişleri engelli standardına getirildi. Otistik Çocuklar Eğitim Derneğinin ve Zihinsel Engelliler Derneklerinin Belediyeye sundukları talepler imkanlar dahilinde olanları yapıldı ve değerlendirilmeye devam ediliyor.  
 
 
 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.