Tüketicinin Sorunlarına Hızlı Çözüm

27 Ekim 2014 Pazartesi
Esenler Tüketici Hakem Heyeti, 3 ayda 10 bin başvuruya cevap verdi.

 Haber Merkezi - Orhan Aydın 

Esenler Tüketici Hakem Heyetine başvuran vatandaşların başvuruları artık daha kısa sürede çözümleniyor. Her geçen gün biriken dosya yüküne rağmen çalışmalarına devam eden Tüketici Hakem Heyeti, tüketicilerin sorunlarını gidermeye devam ediyor.

18 binden 8 bine indi 

Tüketici Hakem Heyeti, vatandaşların problemlerini en kısa sürede çözmek adına bünyesi'nde stajyer çalıştırmaya başladı. Rahat ve güvenilir bir ortam içinde vatandaşların sorunlarını çözen Tüketici Hakem Heyeti, daha önce dosyalar için verilen 1 yıllık çözüm sürecini 3 aya indirdi. Başvurular için ücret talep etmeyen Tüketici Hakem Heyeti, 18 bin olan dosya sayısını 3 ay içinde 8 bine indirdi. 

Başvuruların çoğunu bankalar oluşturuyor 

Tüketici Hakem Heyeti'ne, yapılan başvuruların %85'ini bankalar oluşturuyor. Kredi kartı aidatı, kredi dosya masrafı taleplerinin çok fazla olması, Tüketici Hakem Heyeti'nin yükünü arttırıyor. Stajyerler ve yeni personeller sayesinde yükünü hafifleten Tüketici Hakem Heyeti 3 ay içinde bütün dosyaları çözüme kavuşturmayı hedefliyor. 

Tüketici Hakem Heyeti Nedir? 

Tüketicinin sorunlu mal ya da hizmet aldığı durumlarda satıcının hatasını telafi etmediği için mağdur duruma düştüğü zaman hakkını arayabilmesi amacıyla kurulmuş bir heyettir. Tüketici Hakem Heyetlerinin kararları kesin ve tüm satıcı veya firmaların bu kararlara uyması zorunludur. Tüketici hakem heyetleri Kaymakamlıklara bağlı olarak hizmet verirler.

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.