M. AKİF'E Z KÜTÜPHANE

03 Ekim 2016 Pazartesi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında okullardaki kütüphaneler değişiyor ve zenginleştiriliyor. İlk örneği ise Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda gerçekleşti.
Öğrencilere sadece kitap ile eğitim vermek, öğrenme faaliyetlerini sadece kitap ile desteklemek öğrenciyi okuldan ve eğitimden uzaklaşmaya doğru itiyor. Bunu gören Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi ile okullardaki kütüphaneleri değiştiriyor ve zenginleştiriyor. 
 
Zenginleştirilmiş kütüphanelerin (Z Kütüphane) Esenler’deki ilk örneği ise Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda açıldı. Açılışa İstanbul Vali Yardımcısı Bahattin Atçı, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan katıldı. 
 
Açılışı gerçekleştirilen Z-Kütüphanede çocuk edebiyatı, güncel kitaplar, satranç masaları, mangal, tangram, yapbozlar, zeka geliştirici oyuncak, öğrenme oyunları, CD, DVD ve bilgisayar oyunları ve filmler de bulunuyor. Öğrencilerin dinlenmesi amacıyla kütüphanelere yer minderleri, koltuk ve kanepe gibi rahat oturulabilecek mobilyalar konuldu.. Ayrıca öğrenciler çalışmalarını bu alanda sergileyebilecek. 

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.