Pardon da siz kimsiniz?

11 Nisan 2018 Çarşamba
 Babalar dışarı çıktığında dönüşünü bekler çocuklar. Geldiğinde cebinden çıkardığı çikolata ya da şeker sevindirir ya onları...
 
       İşte bizde senin baba gibi dönüşünü bekliyoruz Reis. Cebinde ne getireceksin diye çocuklar gibi bekliyoruz…
 
       “Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz demiş ki: Türkiye İnsan Haklarını İhlal ettiği için AB ile arasındaki üyelik görüşmeleri, Kopenhag kriterlerine uygun olmadığından dolayı üyeliğinin düşmesi lazım demiş miş”
 
       İnsan Hakları İhlali derken, Suriye topraklarında kurmak istedikleri Pkk devletine Türkiye’nin mani olup, paralı itlerini yerle bir edilmesini sindirememek. İkincisi , kendi ülkesine kurşun sıkan vatan haini , Fetöcü darbercileri kastettiklerini anlamamak aptallık olur.
 
      “Afrin’de  Pkk değil de sivil halk öldürülmüş” Anlamakta zorluk çekiyorum! Neden diye soracak olursanız?
 
       Sivil halkı bu kadar düşünüyordunuz da neden yıllarca Ortadoğu kan ağladı? Neden öldü çocuklar? Neden açmadınız kucağınızı? Ekmeğinizi paylaşmadınız,dilenci  yerine koyup iki kuruş attınız önlerine, vicdanlarınız mı körleşti?
 
       Düşündükleri gerçekten sivil halk mı? Yoksa Pkk/Pyd/Ypg’ mi? Çok tezat!
 
         Masada başka, sahada başka!
 
       Sen kalkıp okyanus ötesinden geleceksin, mübarek toprakları kirleteceksin, Afrin üzerinden Türkiye’yi işgale hazırlanacaksın,Türkiye sesini çıkarmayacak!
 
        Pardon da siz kimsiniz demezler mi adama? Recep Tayyip Erdoğan dedi!    
 
       AB müzakereleri Bulgaristan da yapılacakmış. Hani şu İnsan Hakları İhlali, ve ekonomik yönde, Türkiyeden daha geri olmasına rağmen AB’nin süzgecinden geçmeden Avrupa Birliğine  üye olan devlet. 50 yıldır önüne set çekilen Türkiye sessizce oturup başına gelecekleri beklemediği için ,zulme sessiz kalmadığı için mi suçlu? Siz istesenizde istemesenizde Türkiye mazlumların yanında olmaya devam edecektir..
 
       Aynı yemekleri ısıtıp ısıtıp koyacaklar önümüze belli. Görünen köy kılavuz istemezmiş gerçekten.
 
       Pkk/ Pyd/ Ypg/Fetö’ yü insan hakları kefesine koyup, dokunulmazlık karşılığında mı Avrupa Birliğine üye olabilirsiniz diyecekler? Yoksa kokoreçmi uymuyor gene kriterlerinize.
 
      Orda Durun İşte!
 
       Varsın girmeyelim birliğinize, varsın getirmesin baba heybesinde hiçbir şey. Nasıl ki 15 Temmuz da  milyonları aldıysa arkasına, bugünde aynı duruşu sergileyeceğinden hiç şüphemiz yok.
 
       Toprağın  üzerinde şerefsizce yaşamaktansa, şereflice ölmeyi yeğleyen bir millete diz çöktürmek kimin haddine!..
 

       Reis’in dediği gibi, olsanız ne olur, olmasanız ne!  Batsın sizin Avrupa Birliğiniz!!!  


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.